top of page

Kojení a návrat plodnosti

 

Akreditovaný seminář pro porodní asistentky, duly, laktační poradkyně a poradce PPR. Lékaři a ostatní zdravotníci jsou též vítáni.

 

Návrat plodnosti po porodu, pokud žena kojí, bývá pro mnohé záhadou. I když u mnohých žen dlouhou dobu po porodu při kojení menstruační cykly nejsou vůbec, u jiných po nějaké době přichází zdánlivě zcela nepravidelné menstruační cykly, přesto díky současným poznatkům jsme schopni se i v této problematice dobře zorientovat.

Mnohé páry hledají odpověď na otázku, jak po nějakou dobu neotěhotnět, i když žena kojí. Jiné páry si naopak přejí při kojení otěhotnět a tak se naskýtá otázka, zda se dá rozpoznat, kdy k početí došlo a správně tedy stanovit délku těhotenství a pravděpodobný termín porodu.

Díky znalostem, které si utvrdíte v tomto semináři, se naučíte, jak správně poradit svým klientkám, aby získaly jak metodu nejen ekologickou, ale i vysoce spolehlivou, pokud si přejí početí dítěte se vyhnout, stejně jako správně spočítat termín porodu i tehdy, pokud ještě před početím k menstruacím nedošlo. 

O návratu plodnosti rozhoduje i kvalita kojení, tedy zda je správná technika kojení. I této problematice bude věnována významná část semináře. 

Seminář pod vedením gynekoložky MUDr. Ludmily Lázničkové s porodními asistentkami Bc. Janou Šmerdovou a Bc. Annou Radoňovou Vám zajistí nejen ocenění v rámci celoživotního vzdělávání,  ale především získání znalostí a dovedností, které jistě ve své praxi uplatníte.

Přidělená garance UNIPA a ČAS : registrační číslo UNIPA-2019-43 , ČAS/518/2019
 

Kdy: 19.10.2019 v čase 9-13 hod

registrace od 8:45 hod

 

Kde: Centrum naděje a pomoci, Vodní 13, Brno

 

Cena:

  • 720 Kč (30 €) při dosažení nejméně 18 bodů za správné odpovědi na otázky, které jsou součástí přihlášky, (Vaší vstupenkou jsou také Vaše znalosti) při platě do 13.10. (odpovědi musí být doručeny nejpozději 10.10.)

  • 960 Kč (40 €) při dosažení nejméně 18 bodů za správné odpovědi na otázky, které jsou součástí přihlášky. (Vaší vstupenkou jsou také Vaše znalosti) při platě od 14.10. do 17.10. (odpovědi musí být doručeny nejpozději 16.10.)

  • 1300 Kč (55 €) při platbě do 13.10.  po potvrzení přijetí přihlášky a přidělení variabilního symbolu (při nesplnění znalostní podmínky, odpovědi musí být doručeny nejpozději 10.10.).

  • 1550,- Kč (65 €) uhrazeno od 14.10. do 17.10.., po potvrzení přijetí přihlášky a přidělení variabilního symbolu (při nesplnění znalostní podmínky, odpovědi musí být doručeny nejpozději 16.10.).

  • 1900,- Kč (80 €) uhrazeno od 18.10. nebo při platbě na místě - pouze v případě potvrzení volného místa

Sleva pro studenty nebo členy Aliance poradců:

200 Kč (vždy adekvátně k dané platbě)  - studium či členství připište do kolonky profese.

 

Program semináře:

Hormony a kojení

·         Fyziologie laktace

·         Fyziologie menstruačního cyklu

·         Ukazatelé plodnosti

Efektivní kojení

·         Význam efektivního kojení ve vztahu k návratu plodnosti

·         Bezpečný společný spánek 

Laktační amenorea

·         Princip, pravidla

·         Studie

STM PPR při kojení

·         Vyhodnocení hranice plodného období při sledování dle STM PPR při kojení, zajištění spolehlivosti metody

·         Význam STM pro výpočet termínu porodu při otevřenosti k početí

 

Naše doporučení: publikaci Kojení a návrat plodnosti je možné si objednat z webového obchůdku CENAP nebo zakoupit na recepci.

bottom of page