top of page

Vyšetření v těhotenství  - zásadní informace 

Přejeme všem nastávajícím rodičům radostné a pokojné prožívání doby těhotenství a pevnou odvahu k plnému přijetí miminka, které je již součástí jejich rodiny. V odkazu přikládáme některé zásadní informace.

 

 

Informace pro těhotné v situaci pandemie onemocnění COVID-19

V současné době prožíváme náročnou situaci v souvislosti s pandemií koronaviru.

Některé zásadní informace, jak jsme je pro Vás, nastávající maminku, vypracovaly, si můžete přečíst v odkazu.

Antikoncepce

Hormonální antikoncepce

Přečtěte si, co dnes víme o hormonální antikoncepci. Její formy podávání jsou rozmanité - nejen "pilulky", ale i náplasti, vaginální kroužky, injekce, implantáty. Přesto mají jedno společné:  jedná se o soubor cizorodých hormonů, které jsou podobné ženským pohlavním hormonům. Jejich užívání má vést ke snížení pravděpodobnosti otěhotnění. Nicméně otěhotnění nelze nikdy vyloučit. Navíc užívání hormonální antikoncepce přináší celou řadu další zdravotních rizik a problémů. Více na  

Domníváme se, že by měla být na možná rizika upozorněna každá žena, která uvažuje o užívání hormonální antikoncepce nebo ji již užívá.

Víme, že tlak masmédii je opravdu veliký a je velmi těžké mu odolat, zvláště pak, když „díky“ hormonální antikoncepci má žena „pravidelné krvácení“, „nebolestivé krvácení“, „zlepšení pleti“ atd., ale i tyto potíže se dají bezproblémově řešit s využitím kvalitních potravinových doplňků a na základě znalostí symptotermální metody. Bez vedlejších negativních účinků a na rozdíl od hormonální antikoncepce, díky této metodě řešíme příčinu potíži, nikoliv jen její potlačení na určitou dobu.

 

V našem centru hormonální antikoncepci vůbec nedoporučujeme, ani ji v gynekologické ambulanci nepředepisujeme.

Snažíme se o rozšiřování povědomí o metodě, která splňuje jak etické podmínky, tak i podmínku vysoké spolehlivosti – jedná se o symptotermální metodu přirozeného plánování rodičovství

Spolehlivost v případě potřeby vyhnout se početí je srovnatelná se spolehlivostí hormonální antikoncepce a s vyloučením všech zdravotních i etických rizik, co užívání hormonální antikoncepce přináší.

Společné respektování plodnosti vede jednoznačně k prohloubení vztahu mezi mužem a ženou, ke zlepšení partnerského vztahu.

Nabízíme Záznamové tabulky i publikaci, podle které byste se mohli dobře naučit rozpoznat, kdy v těle ženy ve skutečnosti k ovulaci, uvolnění vajíčka dochází. Záznamové tabulky jsou vypracovány tak, že je tam i prostor na případné okolnosti, které mohou, ale nemusí ovlivnit naměřenou bazální tělesnou teplotu. 

Protože užívání hormonální antikoncepce představuje mimo jiné i riziko rozvoje rakoviny čípku a prsou, po vysazení hormonální antikoncepce velice doporučujeme extrakt z pupalky, nejlépe Fin Glandincaps. Objednat si jej můžete též z našeho webu v sekci obchůdek.

Nebojte se tedy důvěřovat svému tělu, a žít zdravě.

V případě zdravotních potížích Vám rádi poradíme v rámci poradny pro zdraví a poradny PPR.
 

bottom of page