Poradenství při problémech s kojením

 

Kojení nejpřirozenější způsob výživy. Přesto se maminka s novorozeným děťátkem učí vzájemné souhře, aby kojení bylo radostí a samozřejmě, aby vydrželo co nejdéle.

Základním předpokladem pro úspěšné kojení je co nejtěsnější kontakt maminky s dítětem, pokud možno zajištění kontaktu hned po porodu, při kojení se osvědčuje kontakt maminky s dítětem kůže na kůži, asymetrické přisátí.

Nabízíme ke shlédnutí instruktážní film, připravený pod záštitou UNIPA:

 

 

Publikace, které Vám pomohou předcházet problémům nebo je řešit:

 

 

Nejdůležitější je co nejintenzivnější kontakt maminky s dítětem kůže na kůži a správná technika kojení. Rádi vám poradíme, pomůžeme, a podpoříme! Nebojte se na nás obrátit, pokud:

 

 • vás kojení bolí

 • nejste si jisti správnou technikou kojení

 • miminko odmítá pít s prsu

 • obáváte se o množství vašeho mateřského mléka

 • máte jakékoliv pochybnosti o užívání léků či bylinek při kojení

 • potřebujete cokoliv dalšího zkonzultovat v souvislosti s kojením

 

Podmínky poradenství: 

provozní doba laktační poradny - možnost osobních konzultací v prostorách Centra naděje a pomoci:

 • v pondělí, úterý, čtvrtek  od 8:00 do 13:00

Do poradny pro osobní poradenství je potřebné nejprve se objednat tefonicky na čísle 543 211 234 nebo 731 428 333 v ordinační době gynekologické ambulance.

Svůj dotaz můžete také zformulovat a zaslat emailem na cenap@cenap.cz,

 • Vzhledem k tomu, že toto poradenství není hrazeno z dotací či zdravotního pojištění, je tato služba zpoplatněna – viz  ceník.

 • Při platbě ze zahraničí je možná též úhrada v Eurech, přepočet odpovídá danému kurzu s přihlédnutím k nákladům na převodové poplatky u bank. 

 • Úhrada e-mailového či telefonického poradenství se provádí vždy až po obdržení vypracované odpovědi, kdy Vám zašleme údaje k platbě - částku v korunách či Eurech spolu s variabilním symbolem.
   

Nabízíme pomůcky a potravinové doplňky, které pomáhají řešit problémy spojené s kojením a výživou dítěte.

Naučíme Vás vázat šátek na nošení dítěte - v rámci kurzu Vázání šátků dětí

Nabízíme ke shlédnutí instruktážní filmy, připravený pod záštitou UNIPA:

 

Díky tomu, že maminky nás včas kontaktují a řeší případné potíže, předejdou dalším komplikacím a také zklamání, že se jim své děti nepodařilo kojit. Doporučujeme maminkám, aby se při problémech nestyděly a kontaktovaly nás co nejdříve.

Nabízíme ke shlédnutí instruktážní film, připravený pod záštitou UNIPA:

 

           

   Typ poradenství                                                                                                                                                             Cena

    Individuální poradenství e-mailem s nabídkou vhodného postupu, případně vhodných potravinových doplňků či bylinek                              350 Kč 

    Osobní konzultace v prostorách Centra naděje a pomoci v provozní době laktační poradny                                                                            350 Kč

    Individuální zhodnocení porodniho plánu/přání e-mailem s nabídkou vhodného doplnění či úprav vzhledem k anamnéze                             350 Kč 

    Osobní konzultace v prostorách Centra naděje a pomoci v provozní době konzultací porodního plánu/přání                                                  350 Kč 

                                                                        

Brno - Střed - Gynekologie - Poradna

 • Facebook Social Icon

.